LG Velvet Tanıtıldı! Teknik Özellikleri Neler?

May 02, 2020 Önder Yılmaz Reviews 238 hits

LG Velvet Tanıtıldı! Teknik Özellikleri Neler?

7 Mayıs'ta LG, yeni LG Velvet telefonu için bir lansman etkinliği düzenleyecek. Açıklanacak etkinliğin öncesinde LG, akıllı telefonun tüm özelliklerini açıkladı. Üst orta menzilli telefon canlı renkler ile geliyor ve yağmur damlası kamerası ile yenilenmiş bir arka tasarıma ve ön tarafta, büyük bir su damlası çentik ekranına sahip. Cihazın diğer önemli özellikleri arasında 48 megapiksel üçlü kamera ve kablosuz şarj destekli bataryası bulunuyor.

LG Velvet Teknik Özellikleri

Cam ve metal kombinasyonlu kasa ile gelen LG Velvet telefon, kullanıcılara 3D tasarımı sunuyor. Başka bir deyişle, arka ve ön taraftaki sol ve sağ kenarlar hafifçe kavislidir. Üst ve alt çerçeveler eşit boyuttadır. LG Velvet, 6.8 inch sinema FullVision OLED ve 20.5:9 gibi yüksek bir en boy oranı sahip olan ekrana sahip.

LG Velvet, cihazda çalınan herhangi bir içeriği otomatik olarak analiz edebilen ve en uygun ses kalitesini seçebilen Yapak Zeka Sesi özelliğine sahiptir. Ayrıca cihaz stereo hoparlörler ile donatılmıştır. Ekrandaki su damlası çentiği, 16 megapiksel selfie kamerasına ile beraber ev sahipliği yapıyor. OLED panelinin altında ise parmak izi sensörü entegre edilmiştir.

LG Velvet'in arka kameraları sol üst köşeye dikey olarak yerleştirilmiş ve lensler su damlacıklarına benzetilmiştir. 48 megapiksel birincil lens, 8 megapiksel ve 5 megapiksel derinlik sensörü için ultra geniş bir lense sahiptir. LG Velvet, düşük ışıklı ortamlarda daha iyi çekimler yapmak için dört pikseli bir araya getiren dörtlü binning teknolojisine sahiptir. Video çekerken istenmeyen seslerin çıkarılmasını engelleyen Ses Çıkış Odağı özellikleri vardır. ASMR kayıt fonksiyonu, sesi yüksek sesle yakalamak için iki yüksek performanslı mikrofonun hassasiyetini en üst düzeye çıkartmakta. Hızlandırılmış Çekim fonksiyonu, kullanıcıların hızının ayrı bir ayar yapmadan çekim hedefine veya harekete göre otomatik olarak odanaklanarak ayarlanmasına imkan sağlar. Kullanıcılar video çekerken bile hızlarını serbestçe ayarlayabilirler.

Snapdragon 765 yonga setine, 7 nm CPU üretim teknolojisine, 8 GB LPDDR4X RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolama alanı ile geliyor. Ek depolama için bir microSD kart yuvası bulunur. Telefon 4.300 mAh bataryaya sahip. Hızlı şarjın yanı sıra, telefonda 10W kablosuz şarj desteği vardır.

Android 10 (Q) işletim sistemi ile birlikte LG Velvet'in kullanıcı ara yüzüzü kullanmaktadır. Telefonda bulunan bağlantı özellikleri arasında 5G, çift SIM yuvası, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, NFC, USB-C ve 3.5 mm ses jakı bulunmaktadır. LG Velvet, LG Dual Screen ve Stylus Pen gibi aksesuarlarını da desteklemektedir.

LG Velvet Fiyatı ve Piyasa Çıkış Tarihi

LG'nin 7 Mayıs'da açıkalanacak etkinliği aracılığıyla LG Velvet'in fiyatlandırmasını bekleniyor. Telefon, Aurora White, Aurora Gray, Aurora Green ve Illusion Sunset gibi çeşitli renklerde satışa sunulacak. Telefonun satışları 15 Mayıs'ta Güney Kore'de başlayacak.

LG Velvet, telefonun teknik özellikleri ve tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı göndererek düşüncülerinizi bizim ile paylaşınız.


Rate this article:

Share this article:

Leave a comment:

Related articles