Oppo Find X2 Tanıtıldı! Teknik Özellikleri Neler?

May 01, 2020 Önder Yılmaz Reviews 191 hits

Oppo Find X2 Tanıtıldı! Teknik Özellikleri Neler?

5G amiral gemisine sahip telefonlar dünya pazarına giriyor bundan hiç şüphe yok. Hepsi her kullanıcının ihtiyaç ve taleplerini karşılamak için en son teknoloji ve yenilik ile donatılmıştır. Ancak bazı amiral gemisi telefonlar, ekran veya kamera gibi telefonun bir yönünün çıtasını yükseltme odaklanırken, OPPO Find X2, amiral gemisi bir telefonun sunabileceği her yönü ile çıtayı yükseltmeyi başarmıştır.

OPPO, teknolojinin sunduğu en iyi seçenekleri sunarak her zaman genel anlamda tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını da karşılamaktaydı. İşte OPPO Find X2'yi piyadaki en iyi 5G amiral gemisi telefonu yapan özellikler!

Oppo Find X2 Telefonun Ekranı Nasıl?

Güçlü bir ekran ile video oyunlarında yeni dünyalara kendinizi kaptırabilirsiniz ve ihtiyacınız olan her şeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. 120 fps'ye kadar YouTube görüntülemesini ve 60 fps'ye kadar Netflix'i destekleyebilen AMOLED ve 10 bit renkler ile 3K çözünürlük elde edersiniz.

Tüm Oppo Find X2 kullanıcıların tüm Netflix filmlerinin HDR görüntülemesinin keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Tüm cihazlar Netflix içeriğini HDR veya HD olarak yayınlayabilir ancak kullanıcılarını hesaplarındaki 4K özelliğine abone olmaları gerekir. Yüksek çözünürlükle (HD) içerik akışı için Netflix tarafından resmi olarak desteklenen Oppo Find X2 olarak, kullanıcılar video akışı sıraında ayrıntılı kontrast oranlarını ve renk doğruluğunu görebilirler.

Hepsi bu değil..! 6.78 inç ekrana sahip olan Opop Find X2, 513 PPI'lik optimize edilmiş QHD+ çözünürlüğüne (1440x3160) sahiptir ve parlak güneş ışığı altında bile daha net ve daha iyi görünen bir içerik ekranı sunar. Mükemmel bir renk doğruluğu ve renk yenileme hassasiyeti sağlar. Nerede olursanız olun, ister dış mekanda ister ise iç mekanda, ekranınızda her zaman en iyi görüntüyü elde edersiniz ve yüksek yenileme oranı ile elinizdeki büyük bir ekran ile e-postalarınızı okuyabilir ve belgelerinizi kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Oppo Find X2 Telefonun Kamerasına Nasıl?

Telefon fotoğrafçılığı ve videografisi, bir kişinin telefon satını alma kararında önemli bir faktör haline geldi ve Oppo Find X2, piyasadaki en iyi kameralarla donatılmıştır. Öyle ki, DxOMark tarafından bile kabul edildi ve Oppo Find X2 Oppo'nun başyapıtı olarak adlandırıldı. Mobil kamera listelerinde 124 puan ile 1.sırada yer aldı.

Cihazı bu kadar güçlü kılan nokta, 48MP Sony IMX689 ana kamera ile birlikte 48MP Sony IMX586 ultra geniş açılı lens ve 18MP telefoto lense sahip olması. DxOMark ayrıca mükemmel otofokus performansı, güzel ultra geniş çekimler ve hatta geniş dinamik aralıklı gerçekçi bokeh çekimleri sayesinde kameraya yüksek bir puan verdi.

Anıları yakalamak istiyorsanız bir konsere veya sahnenin çok uzak olduğu bir etkinliğe katılmak sizler için sorun olabilir ve hatta sinirleriniz bozulabilir. Ancak Oppo Find X2 sizin imdadınıza yetişiyor. 60x'e kadar dijital zoom yapabilen 2. nesil 10x hibrit zoom ile uzaktan net ve akıcı bir fotoğraf çekmek için yakınlaşabilirsiniz.

Katıldığınız etkinlik karanlıksa, Oppo Find X2 her durumda mükemmel bir anı garanti eden bir Ultra Gece Modu 3.0 ile birlikte geliyor. Telefoto kamera ile gece çekim kalitesini önemli ölçüde artırarak odak yerlerin mükemmel çıkması sağlar.

Oppo Find X2'den gelen videografi, hareket halindeyken bile çekilen en iyi çekimler için ultra sabit bir 2.0 ve ultra geniş çekimlerle geliyor. Çünkü her hareketli hareketi sınırlama olmadan direk olarak yakalayabilirsiniz.

Oppo Find X2 Telefonun Performansı Nasıl?

Her zaman günlük yaşantımız eğlence ve oyunlar ile ilgili değildir; bazen işin tamamlanması ve verimli bir şekilde yapılması ile ilgilidir. Oppo Find X2, ihtiyaç duyduğunuzda her şeyi her zaman kolayca yapmanızı sağlayan özelliklerle donatılmıştır.

12GB RAM + 512GB ROM + LPDDR5 ile, bir uygulamanın çökmesine hatta geride kalan bir cihazdan endişe duymadan tonlarca iş uygulamasının açık olmasını sağlayabilir, gerekli dosyaları kaydedebilir veya bunlar arasında rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. ColosOS ile eşleştirilen Malezya'daki Qualcomm® Snapdragon ™ 865 yonga seti ile güçlendirilen ilk 5G amiral gemisi telefonu olarak Opoop Find X2'de her süreci pürüzsüz bir deneyim haline getirmeye gerektiren bir güce sahipsiniz.

Pil gücü söz konusu olduğunda, Oppo Find 2X, 4260 mAh uzun pil ömrüne sahiptir. 65W Super VOOC 2.0 ile donatılmıştır. Bu TUV tarafından tanındığı gibi endüstrideki en hızlı ve en güvenli 65W şarj çözümüdür. Pili 35 dakika içerisinde %100 şarj edebilen bir süper şarj cihazına sahip olduğunuz anlamına gelir.


Rate this article:

Share this article:

Leave a comment:

Related articles