Mavic Air 2 Drone Duyuruldu

Apr 29, 2020 Önder Yılmaz Reviews 230 hits

Mavic Air 2 Drone Duyuruldu

DJI, 8K işlevselliği, daha yüksek çözünürlük fotoğraflar ve videolar için daha büyük 1/2" kamera sensörü ve yükseltilmiş uçuş modları içeren yeni bir katlanabilir drone olan Mavic Air 2'yi duyurdu. Ayrıca Mavic Air 2 pil durumunun daha iyi olmasından dolayı havada daha uzun süre kalabilmektedir.

Mavic Air 2'nin Teknik Özellikleri Neler?

Şirket, bunun Mavic ailesinde 60 fps ve 120 Mbps'de 4K video sunan ilk drone olduğunu bildirdi. Drone, HDR video, 120 fps'de 1080p'de 4X ağır çekim veya 240 fps'de 1080p'de 8X ağır çekim desteklemektedir. 48 megapiksele kadar görüntü kaydetmektedir. Mavic Air 2 yaklaşık olarak 570 gram ağırlığındadır. Elektronik hız kontrol cihazları, gelişmiş pil teknolojisi, yenilenen motorları ve aerodinamik bir tasarıma sahiptir. DJI, bunların hepsinin yeni drone için 34 dakikaya kadar maksimum uçuş süresi sağlamaya yardımcı olduğunu bildirdi. Bir iPhone ve bir Android cihaza bağlandığında, kullanıcılar DJI'nin daha gelişmiş işlevselliğe sahip güncellenmiş Fly uygulamasından yararlanabilecekler.

Mavic Air 2'nin Diğer Özellikleri Neler?

HDR Fotoğraflar(HDR Photos): Mavic Air 2, aynı fotoğrafın yedi farklı pozlanmasını otomatik olarak yakalayarak son derece dinamik bir görüntü elde etmek için bunları bir araya getirmektedir.

Hyperlight: Hyperlight, düşük ışık senaryoları için tasarlanmıştır. Birden fazla fotoğraf çeker ve bunları düşük ışıklı sahnelerde genellikle daha az parazitle net bir görüntü elde etmek için birleştirir.

Sahne Tanıma(Scene Recognition): Mavic Air 2, gün batımları, mavi gökyüzü, çimen, kar ve ağaçlar da dahil olmak üzere beş sahne kategorisini tanıyabilir, ardından en yüksek renk, ayrıntı ve tonları ortaya çıkararak fotoğrafın popüler olmasını sağlamak için ayarları optimize etmektedir.

Şirket ayrıca, direğin önündeki ve arkasındaki engel sensörleri de dahil olmak üzere, Mavic Air 2'nin güvenlik özelliklerinden bahsetti. Drone'nun altındaki ek sensörler ve yardımcı ışıklar otomatik inişe yardımcı olmaktadır ve coğrafi özelliklere göre Mavic Air 2'yi yüksek riskli uçuş yerlerinden uzak tutmaya yardımcı olmaktadır.

Mavic Air 2'nin Fiyatı Ne Kadar?

Mavic Air 2 iki satın alma seçeneği ile sunulacak. Mavic Air 2 ile standart bir paket, pil, uzaktan kumanda ve gerekli tüm kablolar ile birlikte 799 Dolar karşılığında satın alabilirsiniz. Diğeri olan standart sürümdeki tüm ögelerin yanı sıra omuz çantası, ND filtreleri, şarj hub'ı ve 3 pil ile birlikte 988 Dolar karşılığında satın alabilirsiniz.

Apple.com sitesinden satın alabileceğiniz birkaç DJI drone'nu mevcuttur ancak Air 2'nin yakında Apple'ın web sitesinde eklenip eklenmeyeceği henüz belli değil.


Rate this article:

Share this article:

Leave a comment:

Related articles