Nokia 6.3 Telefonun İşlemcisi ve Kamera Özellikleri Sızdırıldı

May 16, 2020 Önder Yılmaz News 232 hits

Nokia 6.3 Telefonun İşlemcisi ve Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Geçen yıl tanıtılan Nokia 6.2 akıllı telefonun yerini artık önümüzdeki birkaç ay içerisinde yerine Nokia 6.3 telefonuna bırakıyor. NokiaPowerUser tarafından sızdırılan haberde, Nokia 6.3'ün Snapdragon 67x yonga seti ile destekleneceğini ve ZEISS dörtlü kamera sistemi ile geleceğini iddia etmişti. Sızdırılan haberde, Nokia 6.3'ün Snapdragon 7xx işlemci tarafından kullanıldığını gösteren yeni bir ipucu iddia edildi. Ayrıca sızdırılan bir diğer başlık ise telefonun arka kameraları hakkında daha fazla ayrıntı oraya çıkardı.

Nokia 6.3'ün bir prototipinin Snapdragon 730 işlemci tarafından desteklendiği belirtildi. Haber güvenilir kaynaklardan gelmediği iddia ediliyor ve bu nedenle sızdırılan haberlerde gerçekleşmeyebilir.

Aynı sızıntı haberinde ise, Nokia 6.3'ün arka tarafında 24 megapiksel ana sensör tarafından desteklendiğini gösteriyor. 12 megapiksel geniş açılı sensör, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik sensörü ile dört kamera birleştirilmiş. Sızıntı haberinin devamında ise telefonun yan tarafa ait bir parmak izi okuyucusuna sahip olduğunu ve bunu da güç düğmesi ile entegre edileceğini belirtti.

Bir başka sızıntı haber ise, yaklaşan Nokia 7.3 akıllı telefonun iki sürümü olduğunu ortaya çıkardı. Bir sürümü 5G'ye hazır bir işlemci tarafından desteklenirken diğerinde ise Snapdragon 7xx işlemci bulunmaktadır.

HMD Global'in 3. çeyrek 2020 yılında bir lansman etkinliği düzenleneceği söylentileri var. Nokia 6.3'ün aynı etkinlikte sergilenip sergilenmeyeceği henüz daha belli değil.


Rate this article:

Share this article:

Leave a comment:

Related articles