Oppo Reno4 Serisinin Tasarımı Sızdırıldı

May 26, 2020 Önder Yılmaz News 264 hits

Oppo Reno4 Serisinin Tasarımı Sızdırıldı

Çin ülkesinin küresel pazarında Oppo Ace2 amiral gemisi akıllı telefonu piyasaya sürdükten sonra, şirket artık kendi pazarında yeni bir amiral gemisini çıkarmak için kolları sıvadı ve Oppo Reno4 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket bu haberleri daha önceki haberlerinde bulunan kısa bir video ile belirtmişti.

Oppo Reno4 ve Reno4 Pro Plus adında iki modelin olması beklenen Reno4 serisi akıllı telefonların görüntülerini resmi olarak paylaşıldı. Başka bir görüntüde ise cihazın, ultra ince bir gövde ve yeni bir dokunuş deneyimi ile geleceğini doğrulandı. Telefonların güç düğmesi sağ tarafta iken, sol tarafında ise ses düğmeleri olduğu belirtildi. Görünüşe göre akıllı telefon üreticisi devi Oppo, Reno 4 serisiyle sunmayı düşündüğü "yeni dokunuş deneyimini" büyük bir şekilde ortaya koyuyor.

Görüntüler, akıllı telefonun bir LED flaş ve bir Lazer odak desteği ile birlikte telefonun arkasında bulunan üç kamera sistemi kurulumu ile geleceğini duyurdu. Akıllı telefon daha önceki sızan haberlerinde ise 5G ağ bantı desteğinin geleceğini önceden bildirmişti.

Oppo tarafından telefonun özelliklerini açıklamasa da, Reno4'ün 32 megapiksel ve 2 megapiksel kamera sensörleri bulunan, 6.43 inç 2.5D kavisli ekrana sahip olacağı belirtildi. Diğer yandan Pro varyantı, 3D kavisli, 6.55 inç ekrana ve 32 megapiksellik bir ön tarafında bulunan selfie kamerasına sahip olacak.

Telefonun standart varyantının 48 megapiksel sensöre , 8 megapiksel ultra geniş sensöre ve 2 megapiksel tek renkli lense sahip olması beklenirken Pro varyantının ise, OIS özellikli 48 megapiksel kamera, 12 megapiksel gece manzarası video kamera ve 12 megapiksel telefoto lendi olduğu iddia ediliyor.

Her akıllı telefonun da Qualcomm Snapdragon 765G yonga setini kullandığını ve bu yonga setlerinin ise 4.000 mAh gibi bir bataryadan güç alacağı bekleniyor. Ayrıca haberlerde Oppo Reno4 Pro akıllı telefonun 65W hızlı şarj teknolojisini destekleyeceğini bildiriliyor. Cihazlarda ise 12 GB'a kadar RAM ve 256 GB'a kadar dahili depolama alanı mevcut.

Oppo Reno4'ün Crystal Diamond Blue, Dream Mirror Black ve Purple Taro renklerine, Pro modelenin ise Crystal Diamond Blue, Crystal Diamon Red, Dream Mirror Black ve Titanium Black renkler ile gelmesi bekleniyor.

Bu verilerden yola çıkarak önümüzdeki günlerde akıllı telefonların lansman tarihi için bir etkinlik beklediğimiz bildirmek istiyoruz.

Oppo Reno 4 ve Oppo Reno 4 Pro Sızdırıldı


Rate this article:

Share this article:

Leave a comment:

Related articles