Motorola RAZR 2 Özellikleri Sızdırıldı

May 25, 2020 Önder Yılmaz News 245 hits

Motorola RAZR 2 Özellikleri Sızdırıldı

Motorola RAZR, geçtiğimiz yıl açıklanan ancak birkaç ay öncesine kadar satışa sunulmayan katlanabilir bir telefon. Rakibi olan Samsung'un Galaxy Z Flip'e benzer dikey katlanabilir tasarıma sahip ancak önemli ölçülerde kendi sınıfında iyi özelliklere sahip bir telefon. Şimdi, Motorola RAZR 2'nin (adı henüz belli değil) önemli özellikleri sızdırıldı. Sızdırılan bir diğer haberde ise Motorola'nın Samsung'un kendi katlanabilir telefonuyla hala yakalayacağını gösteriyorlar.

XDA-Developers, isimsiz bir kaynağın 2.nesil Motorola RAZR hakkında bazı önemli detayları ortaya çıkardığını bildirdi. Sızdırılan haberin kaynağına göre telefonun "XT2071-4" model numarasına sahip olacaktır.

Geçen yılki Motorola RAZR Snapdragon 710 işlemcisini kullanıyor.

Snapdragon 765, orta sınıf telefon ve üst orta sınıf telefonlarda bulunan 5G işlemcisidir. Snapdragon 710'dan daha güçlü bir işlemci olduğu aşikar. Bununla birlikte telefona 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı eşlik edecek. Dahili 5G modeme sahip olsa bile, Galaxy Z Flip'in içinde bulunan Snapdragon 855+ işlemcisini asla yenemez.

Sızılan haberde, telefonda bulunan işlemcinin 2845 mAh bataryadan güç alacağını ve bu da Motorola RAZR'ın (2019) 2510 mAh kapasitesine kıyasla biraz daha arttırdığını ortaya koyuyor. Bununla birlikte, Samsung'un kendi katlanabilir telefonunda bulunan 3300 mAh bataryadan hala daha küçük.

Her iki modelde kullanılan ekranların şimdilik boyutlara göre değişmediği söyleniyor, ancak Motorola ana ekran için UTG (Ultra İnce Cam) kullanımı gibi yeni teknolojileri benimseyebilir.

Kameralar ile ilgili olarak, Motorola RAZR 2 telefonu 48 megapiksel Samsung ISOCELL Bright GM1 sensörüne sahip olacak. Ne yazık ki başka kamera olmayacak ve tek kameraya sahip olacak. Ön kamerasına bakıldığında ise bir önceki modelde bulunan 5 megapiksellik kamera bu modelinde 20 megapiksel yükseltildiğini söyleyebiliriz.

Motorola Razr 2019

Telefon, Android 10 (Q) işletim sistemine ve Motorola'nın kullandığı kendi ara yüzü ile birlikte geliyor. Motorola RAZR 2, Çin ve Kuzey Amerika ülkelerinde piyasaya sürülecek. Hindistan ve Avrupa gibi diğer pazarlarda da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yukarıda yazılan özelliklerden bahsetmişken telefonda mevcut bir 5G desteği olacak ancak XDA geliştiricileri, cihazlarda yer kaplayan antenlerin büyüklüğü nedeni ise mmWave 5G ağlarını destekleyeceğinden şüphe etmektedirler.

Motorola tarafına bakıldığında ise, Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen telefonun yukarıda yazılan özelliklerin değişme olasılığı mevcut. Bununla birlikte, Samsung, telefonu daha iyi özellikler ve daha ucuz bir fiyat etiketi sunduğundan şu an bir sıfır önde olarak görünüyor.


Rate this article:

Share this article:

Leave a comment:

Related articles