Huawei P40 Pro Plus, 6 Haziran'dan İtibaren Çin'de Satışı Sunulacak

May 25, 2020 Önder Yılmaz News 326 hits

Huawei P40 Pro Plus, 6 Haziran'dan İtibaren Çin'de Satışı Sunulacak

Huawei, P40 serisini Mart ayı sonlarında dünya küresel pazarına duyurdu ve ardından Nisan ayında ise Çin küresel pazarı için ayrı bir lansman etkinliği istedi.

Huawei P40 Pro Plus, bugüne kadarki en premium ve pahalı P serisi cep telefonu. Ortalama olarak 8 GB + 512 GB depolama alanı ile Avrupa ülkelerinde 1399 Euro gibi bir fiyat etiketine sahip.

Diğer yandan telefon yukarıda yazılı olan modele ek olarak ise, Çin'de 8 GB + 256 GB depolama alanına sahip diğer varyantı olan telefonu sunacağı. Bunar sıra ile ortalama olarak 1199 dolar ve 1245 dolar gibi bir fiyat etiketinin olması.

Huawei'nin resmi Weibo hesabına göre, P40 Pro Plus, 1 Haziran'da Çin'de ön siparişe sunulacağı ve ardından 6 Haziran'dan itibaren ise düzenli olarak satışa sunulacak.

Huawei P40 Pro Plus ve Pro 40 Pro ile aynı ebatlarda olacak. Fakat birincisi ve en önemlisi, Pro Plus, Pro'daki cam panelin aksine seramik bir arkaya (beyaz ve siyah renk seçenekleri) sahip olması.

Pro 40 ayrıca beşli kamera sistemine sahip bir kamera kullanacağı olması. OIS, PDAF, 10x optik zoom ve 100x'e kadar dijital zoom özellikli 8 megapiksel periskop telefoto kamera kullanmasıdır.

İkisi arasındaki son fark, Pro modelindeki 27W'a kıyasla P40 Pro Plus'ta 40W kablosuz şarj desteği olması.

Bunlar ile birlikte, Huawei henüz küresel pazarlar için P40 Pro Plus'ın kullanılabilirliğini duyurmadı


Rate this article:

Share this article:

Leave a comment:

Related articles